Darczyńcy

Szanowni Państwo,

W dniu 23 marca 2024 r. o godz. 15:00, na ulicach Góry Kalwarii, po raz jedenasty odbędzie się Misterium Męki Pańskiej – jedno z największych wydarzeń tego typu w skali województwa mazowieckiego, a także bardzo szczególne wydarzenie kulturalne i duchowe odbywające się w naszym mieście. Co roku informacja o Misterium odbija się szerokim echem w mediach lokalnych i ogólnopolskich, a wiele stacji telewizyjnych wykorzystuje poszczególne ujęcia do ilustrowania informacji związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do współtworzenia tego dzieła, które przyciąga rok rocznie kilka tysięcy osób z wszystkich stron Polski oraz wielu przedstawicieli mediów.

Mamy: zapał, energię, ludzi gotowych do poświęceń oraz wspaniałą historię naszego miasta – Kalwarii Mazowsza, zwanej niegdyś Nową Jerozolimą, które swoją pasyjną tradycją sięga XVII wieku!

Potrzebujemy: środków finansowych, które są konieczne do realizacji tego nietuzinkowego wydarzenia, dlatego też bardzo prosimy Państwa o wsparcie, którego można udzielić przez wpłaty na konto:

Bractwo Misterium Męki Pańskiej

ul. O. St. Papczyńskiego 6,

05-530 Góra Kalwaria, NIP 123-12-42-703

nr konta: 05 8003 0003 2001 0000 3261 0001

tytułem: „Darowizna na cele statutowe Bractwa Misterium Męki Pańskiej”

za każdą wpłatę w imieniu całego zespołu – BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Informacja o naszych darczyńcach zostanie umieszczona w stosownej nocie prasowej a także na naszej stronie internetowej www.kalwaria-mazowsza.org, oraz w mediach społecznościowych.  Podziękujemy również naszym sponsorom w przemówieniu skierowanym do osób uczestniczących w Misterium bezpośrednio lub poprzez transmisję.

Organizatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest lokalne Bractwo Misterium Męki Pańskiej, które chętnie włącza do współpracy inne organizacje. Od wielu lat w Misterium włącza się nasz samorząd, na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz z przedstawicielami Rady Miejskiej, chór Reditus, Bractwo Kurkowe, Skauci Europy i wiele innych.

W Misterium angażuje się ponad setka mieszkańców Góry Kalwarii i nie tylko, którzy bezinteresownie poświęcają swój wolny czas, umiejętności i talenty. Staramy się utrzymać wysoki poziom artystyczny wydarzenia i inwestujemy w rozwój naszych aktorów. Organizowane są warsztaty z profesjonalnymi muzykami m.in. z  Jackiem Kowalskim (twórcą pieśni do naszego Misterium) oraz Joanną Słowińską. Przygotowanie tak spektakularnego plenerowego widowiska, technicznie porównywalnego z dużej skali koncertem, niesie ze sobą znaczne koszty zewnętrzne, na które składają się m.in: nagłośnienie, platformy sceniczne, charakteryzacja aktorów, wykonanie i montaż dekoracji, strojów itp.

Serdecznie Państwa zapraszamy do osobistego udziału w tegorocznym wydarzeniu, w nowym wykonaniu, z nowymi pomysłami, nowymi aranżacjami i historycznymi dodatkami.

Będziemy także bardzo wdzięczni za rozdystrybuowanie informacji o Misterium wewnątrz Państwa organizacji.

Z wyrazami szacunku,

Bractwo Misterium Męki Pańskiej

Możliwość komentowania została wyłączona.